Moment de rugăciune pentru Valentina Florea, trecută la cele veşnice în tragicul eveniment din clubul Colectiv

La Monumentul Eroilor din fața Prefecturii Județului Galați, credincioșii gălățeni printre care și enoriași ai parohiei noastre, ne-am unit în rugăciune, la ceas de vecernie, rugându-ne pentru sufletul Valentinei Florea (28 ani), trecută la cele veșnice în urmă cu 4 ani, în incendiul ce a cuprins Clubul Colectiv din București.
Slujba a fost oficiată de un sobor de 3 preoți: pr. Gabriel Ioan Pelin (Parohia Vovidenia), pr. Cătălin Buia (Parohia Sfânta Filofteia) și pr. Ioan Alexandru Budeșteanu (Parohia Sfântul Nicolae), având în mijloc prezența Părintelui Arhiepiscop Casian Crăciun, care a rostit cuvânt de învățătură pentru cei prezenți și de mângâiere pentru familia îndurerată.

Dumnezeu să o ierte pe Valentina!

cruce lemn

Dacă doriți, ne puteți lăsa un comentariu: