Donații

Dacă doriți să sprijiniți cu orice sumă de bani activitatea bisericii noastre, datele fiscale pentru donații, sunt:

• Beneficiar: Parohia Vovidenia Galați
  • Cont bancar (IBAN): RO88RNCB0144166173810001 deschis la Banca Comercială Română, sucursala Galați.
  • Cod de identificare fiscală: 14142722

De asemenea, până la 25 mai 2021, se pot redirecționa Parohiei Vovidenia, fără nici o altă cheltuială suplimentară:

• 3,5% din impozitul pe salariul aferent anului 2020
  • 20% din impozitul pe profitul agenților economici

Tot ce trebuie să faceți este să descărcați și să completați formularul de mai jos, apoi să îl depuneți la administrația financiară de care aparțineți până la 25 mai 2021.

Dacă nu aveți imprimantă, la pangarul bisericii veți găsi formularele tipărite pe hârtie, gata pentru a fi completate.

Ne puteți transmite formularul 230 și prin email pe adresa: vovidenia@gmail.com sau să îl aduceți la biserică și îl vom depune noi la administrația financiară în numele dumneavoastră.

Completați formularul de mână, cu majuscule. Nu este necesară specificarea sumei. Instituția fiscală o va calcula și o va vira conform legii. Pentru confirmare veți primi ulterior acasă o notificare scrisă de la ANAF.

Click pe fotografie pentru a descărca formularul (1 pagină)

Dumnezeu să vă binecuvinteze!