Donații

Dacă doriți să sprijiniți cu orice sumă de bani activitatea bisericii noastre, datele fiscale pentru donații, sunt:

• Beneficiar: Parohia Vovidenia Galați
  • Cont bancar (IBAN): RO88RNCB0144166173810001 deschis la Banca Comercială Română, sucursala Galați.
  • Cod de identificare fiscală: 14142722

De asemenea, până la 25 mai 2022, puteți redirecționa Parohiei Vovidenia 3,5% din impozitul pe salariul aferent anului 2021, fără nici o altă cheltuială suplimentară.

Tot ce trebuie să faceți este să descărcați și să completați formularul de mai jos și să îl aduceți la biserică sau să îl trimiteți pe email pe adresa: vovidenia@gmail.com.

Dacă nu aveți imprimantă, la pangarul bisericii veți găsi formularele tipărite pe hârtie, gata pentru a fi completate.

Completați formularul de mână, cu majuscule. Nu este necesară specificarea sumei. Instituția fiscală o va calcula și o va vira conform legii. Pentru confirmare veți primi ulterior acasă o notificare scrisă de la ANAF.

Click pe fotografie pentru a descărca formularul (1 pagină)

Dumnezeu să vă binecuvânteze!