Acțiune filantropică la Spitalul CFR Galați, cu ajutorul credincioșilor noștri

În anul 2020 ierarhii români au hotărât să promoveze filantropia creştină, care este o coordonată esenţială a activităţii Bisericii Ortodoxe Române.

Lucrarea filantropică a Bisericii este continuarea lucrării filantropice, vindecătoare, sfinţitoare şi mântuitoare a Mântuitorului Iisus Hristos. Suntem datori și noi, fiecare după puterile noastre, să facem fapte de milostenie către cei aflaţi în nevoi, care sunt numiţi „fraţi mai mici” ai Mântuitorului Hristos.

Continuând buna cooperare pe care o avem cu Spitalul CFR din Galați, astăzi, după Sfânta Liturghie, un grup de credincioși ai parohiei au vizitat bolnavii internați în spital și au împărțit daruri folositoare pregătite cu grijă.

Mulțumim tuturor celor care s-au implicat în această acțiune filantropică. Bunul Dumnezeul să vă răsplătească înmiit strădania!

Adresa ta de email nu va fi publicată.