Vă invităm la Concertul Anual de Colinde

Tradiția concertului anual de colinde susținut de Corul Liceului de ArteDimitrie Cuclin” la Biserica Vovidenia, a început în anul 1990. Prin îngăduința Bunului Dumnezeu, ne aflăm, iată, în acest an, la a 29-a ediție.

Elevii vin să ne vestească Naşterea Domnului Iisus Hristos, aşa cum odinioară au bine vestit îngerii şi păstorii, la Bethleem.

În fiecare an, în ziua concertului, biserica devine neîncăpătoare și vestea Nașterii Domnului unește inimile credincioșilor prezenți, creând o atmosferă deosebită, de mare sărbătoare. Aici puteți vedea imagini de la concertul din anul 2018.

Îi așteptăm și în acest an pe elevii Liceului de Arte, măiestrit conduși de dirijorul Bogdan Baicu, să ne aducă o veste minunată și bucurie în inimi.

Concertul va avea loc duminică, 15 decembrie 2019, după Sfânta Liturghie.

Vă așteptăm pe toți cu drag!

Concert de colinde