Sfânta Liturghie în Duminica a 5-a după Paști, a samarinencei

Astăzi, în Duminica a 5-a după Paști, a samarinencei, la Sfânta Liturghie s-a citit pericopa evanghelică a Sf. Ev. Ioan 4, 5-42.

Atât Utrenia, cât și Sfânta Liturghie, s-au oficiat afară, în curtea bisericii, respectând astfel îndrumările Patriarhiei Române cu privire la activitățile religioase pe perioada stării de alertă.

Ne-am bucurat să ne revedem la rugăciune în număr atât de mare și vă mulțumim pentru înțelegerea de care ați dat dovadă respectând regulile de distanțare socială și de purtare a măștii.

În continuare slujbele se vor desfășura în aer liber, ca și astăzi, iar programul va fi anunțat pe site-ul parohiei și afișat la pangar.

La finalul articolului de azi puteți viziona câteva fotografii din timpul slujbei de astăzi.

Dumnezeu să ne binecuvinteze și să ne țină sănătoși!