Hristos împărtășit copiilor – 8 august 2019

Astăzi, în cadrul programului catehetic “Hristos împărășit copiilor”, parohia noastră a avut un program bogat și interesant.

Doamna preoteasă Larisa Pelin s-a întâlnit, ca în fiecare joi după-amiaza, cu elevele participante la atelierul de cusături românești. Întâlnirile au loc în aer liber, la umbră, în curtea bisericii.

De la ora 18, doamna Iuliana Sbîrnea i-a introdus pe cei mici în tainele fotografiei. Copiilor li s-a explicat cum funcționează o cameră foto, li s-a vorbit despre trepied și diferite tipuri de obiective.

Tema întâlnirii de astăzi a fost fotografia de portret, iar copii au primit un suport de curs special realizat pentru ei. S-a mai vorbit și despre fotografia macro, peisaje și fotografia de natură.

După explicațiile teoretice, copiii s-au jucat cu baloane de săpun și au exersat făcând fotografii în curtea bisericii.

Mai jos puteți admira câteva dintre fotografiile realizate de către copiii parohiei noastre în cadrul atelierului de fotografie din această după amiază. Avem copii foarte talentați!